Молоді довгожителі – 5 прийомів біохакінгу
Нові технології дають надію на те, що середньостатистична людина реально може подолати межу життя у 100 років. Жити до 120-150 років колись стане нормою.
В останні два десятки років технології зростають бурхливими темпами. Нобелівським комітетом було визнано відкриття у біології та медицині, які перевертають фундаментальні уявлення про фізіологію людини. На блозі rossignol.com.ua можна почитати про це більш розгорнуто.
-
Скорочення обсягів і калорійності їжі, що вживається
Для людини зниження калорійності раціону на 25% цілком комфортний вибір, і при цьому дає збільшення тривалості життя на 20% від прогнозованого.
У будь-якому випадку, здорове “недоїдання” зменшує запалення, запускає процес відновлення та омолодження клітин.
-
Дотримання інтервалу харчування – між вечерею та сніданком робити 12-годинну перерву
Це збільшує термін життя ще чверть. Прогресивний науковий напрямок хронобіологія доводить важливу роль у уповільненні старіння циркадних ритмів роботи наших внутрішніх органів.
Якщо о 7-й ранку шлунок цілком готовий до активного травлення, то далі його робота йде на спад. Чим пізніше ми їмо, тим більше навантажуємо весь організм, уповільнюємо метаболізм, отже, прискорюємо темп старіння.
-
Прийом антиоксидантів
Це біоактивні речовини, які здатні стабілізувати клітини, що стресуються активним киснем.
-
Відновлювати теломери
Наше тіло старіє внаслідок зношування його складових частин – клітин. За допомогою процесу розподілу ДНК наші клітини оновлюються, але це нескінченний процес.
Кінцеві ділянки подвійної спіралі (теломери) при цьому коротшають і в певний момент клітина зовсім припиняє цей процес, старіє і зазнає апоптозу (саморуйнування).
Знайдено речовини, здатні відновлювати теломери. При їх вживанні відбувається стимулювання вироблення теломерази – ферменту надбудови кінцевих ділянок.
Знання про те, що клітини старіють нерівномірно, а з утворенням сенесцентних (старіючих) вогнищ, спонукало розробити “снайперські препарати” омолодження – сенолитики.
Це речовини природної структури, вони містяться у полуниці, фізалісі, хурмі та деяких інших фруктах. Вони здатні локально впливати на клітини, чиє поділ повністю завершився.
-
Зберігати позитивний настрій, мати програму життя
Людина живе довго ще й тому, що розуміє, навіщо їй довго жити. Що ви робитимете, якщо проживете до 100 років і більше? Складіть список “100 цілей на 100 років”. Це теж прийом довгожителів.
Підіб’ємо підсумок: щоб уже сьогодні зробити внесок у своє довголіття, варто обмежити за калорійністю харчування на 25%, дотримуватися біоритмів сну і не робити того, що призводить до ризику смерті та збільшує запалення та хвороби.
Хтось скаже: щоб жити довго треба мати хорошу генетику. Але вона, за оцінками фахівців, «програмує» нас лише на 30%, при цьому в 50-60% оцінюється внесок у довгожительство та здоров’я наш спосіб життя. Середовище, щоденні звички та ставлення до стресу диктують те, як проявиться наша генетика.